Министар Јоковић са сарадницима био у посјети Пљевљима
Пљевља, 23.јун 2026 - Министар пољопривреде, шумарства и водопривреде Владимир Јоковић боравио је јуче у радној посјети Пљевљима заједно са државним секретаром Крстом Рађеновићем и вршиоцем дужности директора Агенције за плаћања Марком Радоњићем.Делегација је обишла радове на објекту Куће пољопривреде у Пљевљима, који улазе у завршну фазу. Констатовано је да ће завршетком овог пројекта бити створени знатно бољи услови за рад институција које пружају подршку пољопривредним произвођачима, као и ефикасније пружање услуга грађанима.
Државни секретар Крсто Рађеновић и в.д. директор Агенције за плаћања Марко Радоњић посјетили су канцеларије Савјетодавних служби Министарства у Пљевљима, гдје су разговарали са запосленима о условима рада, активностима које се спроводе на терену, као и процесу ажурирања података. Током састанка посебна пажња посвећена је припремама за пресељење служби у нови објекат Куће пољопривреде, што ће допринијети унапређењу рада и квалитетнијој подршци корисницима.У оквиру посјете, министар Јоковић обишао је и пољопривредне произвођаче и разговарао са домаћинима и грађанима о актуелним изазовима са којима се суочавају у свом раду. Министар је саслушао њихове сугестије, потребе и проблеме, истичући да Министарство остаје посвећено континуираној подршци развоју пољопривреде и стварању бољих услова за живот и рад на селу.️Током разговора наглашена је важност заједничког дјеловања институција и произвођача у циљу унапређења пољопривредне производње, јачања руралних подручја и стварања нових развојних могућности за сјевер Црне Горе.Министарство ће и у наредном периоду наставити са активностима усмјереним на унапређење инфраструктуре, јачање институционалне подршке и стварање повољнијег амбијента за развој пољопривреде у свим крајевима Црне Горе.

Извор: Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде
